Toprak Taşıma, Bahçe için big bag, Peyzaj ve mimari malzemeler için taşıma bigbagleri üreticisi ; Hortum veya düz dokuma polipropilen kumaş

Big Bag Kullanılan Endüstriler

Bahçecilik Sektörü BigBagleri, Peyzaj Malzemeleri BigBegleri

Bahçe toprağı BigBag Peyzaj Ve Çim Sektöründe Günümüzde Büyük Bir Patlama Yaşanıyor. Peyzaj Sektöründe Her Yıl Onlarca Yeni Firma Kuruluyor, Peyzaj Ve Çim Üretiminden Ortaya Çıkan Ekonomi Milyonlarca Doları Aşıyor. Düne Kadar Yurt Dışından Alınan Çimden Tohuma Kadar Pek Çok Ürün Artık Türkiye'de Üretiliyor. İnşaat Sektöründeki Hızlı Artışa Paralel Olarak da Peyzaj Sektörü de Gelişiyor. Sektörde Yaşanan Bu Gelişme Sektörün Yetişmiş Eleman Açığını Artırıyor. Sektörde Peyzaj Mimarları, Teknikerler Ve Ziraat Mühendislerine Büyük İhtiyaç Duyuluyor.

Peyzaj Ve Çim Sektörü Amerika Birleşik Devletlerinde Bin Sekizyüzlü Yıllarda Başlamış Olmasına Rağmen Türkiye'de Ancak 1970'li Yıllarda Gelmiştir. İki Binli Yıllara Kadar Tek Bir Firmanın Öncülük Ettiği Sektörde Şu Anda Yüzden Fazla Firma Faaliyet Gösteriyor. Sektörün Ülkemizdeki Pazar Payı 50 Milyon Dolardan Fazla. Bilinçli Yapıldığı Takdirde İyi Kazanç Sağlayan Sektörde Faaliyet Gösteren Firmaların Sayısı Her Geçen Yıl Artmakta. Türkiye'de İnşaat Sektörünün Hızlı Büyümesine Paralel Olarak Peyzaj Ve Çim Sektörü De Hızla Büyümekte. Yapılan Araştırmalarda 200 Metre Karelik Bir Çimin 4 Kişilik Bir Ailenin Oksijen İhtiyacını Karşıladığı Tespit Edilmiş. Doğaya Dönüşle Birlikte Rulo Çime Olan Talep Her Geçen Yıl Daha Da Artmakta. big bag ile fide taşıma Sektörün Müşterileri Arasında Evler, Bahçeler, Futbol Sahaları, Golf Sahaları, Parklar Gösterilebilir. Ayrıca Günümüzde Belediyelerde Rulo Çim Alımı Yapmaktadır. Rulo Çim Pratik, Sağlıklı, Kullanışlı Ve Zamandan Tasarruf Sağlaması Gibi Avantajlara Sahip. Çok Hızlı Büyüyen Peyzaj Ve Çim Sektöründe Yetişmiş Nitelikli Elemana Olan İhtiyacı Büyük. Peyzaj Sektöründe Üniversiteler Eleman Yetiştiriyor, Ancak Rulo Çim Alanında Yani Tekniker Açığı Çok Daha Büyük. Firmalar Eleman Alıp Kendi Bünyelerinde Yetiştirmeyi Tercih Ediyor.

Sektörde Peyzaj Mimarları, Ziraat Mühendisleri, Peyzaj Teknikeri, Ziraat Teknikeri Gibi Mesleklerde Eleman İhtiyacı Bulunuyor. Sektörde Yetişmiş İyi Bir Peyzaj Teknikeri 4-5 Bin Türk Lirası Kazanç Sağlayabiliyor. Peyzaj Sektöründe Çalışmanın En Keyifli Kısmı Doğayla Baş Başa Olmak. Çimi Toprağa Ekip, Kesip Yeni Bir Yere Yerleştiren Herkes İyi Paralar Kazanabiliyor. Sektör Yurt İçinin Yanı Sıra Yurt Dışına Yaptığı İhracat İle De Ülkemize Döviz Girişi Sağlıyor. Türkiye'nin Jeopolitik Konumunun Verdiği Avantajla Arap Ülkeleri, Irak, Bulgaristan, Yunanistan Gibi Komşu Ülkelere Ve Türki Cumhuriyetlere İhracat Yapılıyor. Üretilen Çimler Nakliyeciler İçin De Yeni Bir Kazanç Kapısı Açtı.