Hububat, Tarımsal Ürünler ve patates için üretilen bigbaglerimizle, Buğday, mercimek, tahıl vb Nakliye ve depolamada, yüklerin güvenle taşınır.

Soğan, Patates, Hububat için BigBag

Tarım, Hububat, Patates için FIBC, big bag

Bigbag Bulk Sacks Başlıca Hububat Ürünleri Nedir ?
Tahıl Çeşitleri
Günlük hayatta sıkça kullanılan tahıl çeşitleri şöyle sıralanabilir:
Arpa: Buğdaygillerden bir bitki cinsidir. Arpa, buğday ve çavdardan daha kısadır. Hazmı kolay bitki türüdür. Kara arpa ve beyaz arpa olarak iki cins arpa unu ekmek hamuruna katılır. Ayrıca hayvan yemi olarak da kullanılır. Buğday: Tarihin eski çağlarından beri ekmeğin ana maddesini oluşturur. Orta yağışlı ve güneşli iklimleri, killi kumu, kireçli toprakları tercih eder. Buğday üç kısımdan oluşur: Saçak kök, sap kısmı, gövde. Darı: Tahıl çeşidi olarak bilinmektedir. Kuşyemi olarak da kullanılır. Mısır: Türkiye'de çok yetiştirilen bir bitkidir. Boyu bazen 1,5-2 metreyi bulur. Besin yönünden zengindir. Pirinç: Su içinde yetişir. Bütün dünyada en çok tüketilen tahıllardandır. Çavdar: Önemli tarım bitkisidir. Buğdaygiller familyasındandır. Çavdar unu buğday unundan daha esmer olur. Daha az nişasta vardır. Sapları kurutulmuş olarak çiftlik hayvanlarına yedirilir. Alkol üretiminde yararlanılır. Yulaf: Buğdaygillerden bitkidir. Salkım gibi aşağı sarkan yapısı vardır. Nemli - ılık yerlerde yetişir. Besin değeri yüksek bir tahıl çeşidi olarak hastalara ve çocuklara verilir. Jumbo Big bag Türkiye’de Pirinç Yetişen Yerler Pirinç, dünyada en çok Nil Nehri bölgesi ve Hindistan’da yetişir. Türkiye’de ise: Maraş çevresinde Kılçıksız çeltik yetişir. Ayrıca sarı çeltik, ak çeltik amberbu, karakılçık, kırmızı çeltik, kasım beyazı sulak yerlerde yetişen diğer çeşitlerdir.
Buğday Yetişriciliği :
1. TANIMI VE ÖNEMİ Buğday, tek yıllık bir bitki olup, her türlü iklim ve toprak koşullarında yetişebilecek çok sayıda çok sayıda çeşitlere sahip olması nedeniyle, dünyanın hemen her tara fında yetiştirilmektedir. Buğday gerek dünyada; gerekse ülkemizde en fazla üretilen tarım ürünüdür. 2. İKLİM VE TOPRAK İSTEĞİ 2.1 İklim İsteği: Buğday genellikle ılık ve serin iklim şartlarında yetişir. Buğday, gelişmenin ilk devrelerinde (çimlenme, kardeşlenme) yüksek sıcaklıktan hoşlanmaz. Sıcaklık 5-10 ºC; nisbi nem %60'ın üstünde olursa bitki normal gelişmesine devam eder. Vegatatif gelişenin ileri devresinde (sapa kalkma) fazla sıcaklık istemez.10-15 ºC'lık sıcaklık, %66 nisbi nem ve az ışık, iyi bir gelişme için uygundur. Buğday yıllık yağışı 350-1150 mm olan iklim bölgelerinde yetişebilmektedir. Kaliteli ve bol ürün yıllık yağışı 500-600 mm olan yerlerde veya toprakta bu nemi sağlayacak sulamalarda alınabilmektedir. 2.2 Toprak İsteği:Buğday derin, killi, tınlı-killi olan ve yeterli organik maddesi olan fosfor ve kireci bulunan, kumlu tınlı topraklar en iyi buğday topraklarıdır. Toprakta organik madde arttıkça, buğdayın verimi de artar. Besin maddesi yönünden fakir topraklarda kaplıca çeşitleri, orta şartlarda ekmeklik çeşitleri, en iyi şartlarda da makarnalık çeşitleri ekmek daha uygundur.