Bigbag Hakkında Bilgi | Sling Bag Nedir| FIBC

Bigbag :


Bigbag nedir, Big Bag üreticileriBigbag kelime anlamı olarak FIBC (Flexible Intermediate Bulk Container) (Büyük-Orta hacimde dökme yüklerin taşınmasında esnek çözümler olarak çevrilebilir) ile aynı anlamı taşımaktadır. Bu tanımla bile yola çıkıldığında kuru ve dökme yük taşıması için her tür ihtiyaca cevap verebilecek bir ürünle karşı karşıya olduğumuzu anlarız.

Bigbag kullanımı, sağladığı avantajlar sayesinde kuru dökme yük taşınmasında, depolamada ve stoklamada gün geçtikçe daha yoğun şekilde kullanılmaktadır. Özellikle hızlı doldurma ve boşaltma süreleri oldukça cazip imkanlar sunmaktadır.

1000 kg’dan 2500 kg’a kadar taşıma kapasitesi ile, depolamada üst üste konulabilmesi, konteynır ve tır yüklemelerindeki düşük emek gücü gerekmesi sebebiyle diğer taşıma alternatiflerine göre ucuz maliyetli olması bigbag kullanımını en mantıklı seçenek haline getirmektedir.konusu da müşterilerimize rahatlık sağlamaktadır.

Hijyenik ortamda üretilmiş olan bigbaglerimiz, gıda ürünlerinin de dahil olmak üzere tüm ürünlerin temiz şekilde taşınmasını sağlamaktadır.Big bag özelliklerini genel olarak sıralamak gerekirse:


Bigbag nedir,FIBC nedir1- .Bigbag Doldurma- Boşaltma Tipleri:

Doldurma için; üst açık, baca, etek, kapak seçenekleri mevcutken alt taraftan boşaltma içinse baca seçeneği sayesinde kolay doldurma boşaltma imkanı sunmaktadır.2- Bigbag Ürün Tipleri:

Bigbag tipleri çeşitliliği ile bir çok ihtiyacı karşılayabilen flexible seçenekler sunabilmektedir. Genel olarak ürün tipleri;
Standart bigbag,
Q-Bag (Baffle Bag),
Cross Corner,
Container Bags
Sling Bag3- Bigbag Dikiş Opsiyonları :

Standart kumaşın yanı sıra, lamineli (PE) kumaş, dikişlerde sızdıramazlık sağlayan toz fitilli veya iç nylon (liner) seçenekleri ile gerek mikronize malzeme ürünler için ideal seçenek oluştururken aynı zamanda nem, rutubet ve yağmura karşı koruma seçeneği de sunmaktadır.4- Taşıma Kapasitesi:

500 kg dan 2500 kg a kadar taşıma yapılan bigbagler, ihtiyaca uygun malzemelerin kullanılması ile beklentileri karşılayabilmektedir.5- Taşıma Kolaylığı:

Forklift veya vinç kullanılarak bigbagler istenen yerlere kolayca taşınabilmekte ve kolayca yükleme yapılabilmektedir.6- Depolama - İstifleme Kolaylığı:

Bigbagler üst üste konulabildiği için daha az yer ihtiyacı oluştururken hem depolama avantajı sağlar hem de düzenli bir şekilde istifleme sağlar.7- Geri Dönüşüm Avantajı:

Bigbagler hem çoklu kullanıma uygun hem de üretiminde kullanılan tüm malzemeler (pp ve pe) geri dönüşüme uygun olduğu için ekolojik dengeye de yardımcı olur.8- Etiket :

Bigbaglerin üzerinde bigbag hakkında ayrıntılı bilgi veren etiketler bulunmaktadır. Bu bilgiler;

· Üretici adı,
· Güvenli taşıma yükü (SWL.)
· Güven faktörü (S.F),
· Hangi standarda göre test edildiğ (genelde FIBCA),
· test sertifikası numarası,
· tarihi,
· sertifikayı veren kuruluş (Labordata)
· Üretim tarihi
· Taşıma ve istif şekilleri (doğru ve yanlış şekiller)bigbag etiketlerinde bulunması gereken bilgilerdir.