FIBC'ler, toz, granül veya pul biçimindeki herhangi bir serbest akışlı malzeme için uygundur. Forkliftler ve vinçler tarafından kaldırılırlar.

Paketli Ürün için Sling Bagler:

25, 30, 50 kglık torbaları, kolayca istifleyip, taşıma yapabileceğiniz sling bag büyük avantaj sağlar. Taşıma yükü 1000 kg ce 2000 kg arasında değişiklik gösterebilir. Sadece kolonlardan oluşan ve alt tarafında bir PP taban olan yaprak sling bag ve hem kolon hem de içine konulduğu ve ürünleri yağmur ve toza karşı koruyan etekli sling bag olmak üzere 2 tür sling bag üretimi mevcuttur.

1-) Etekli askılı çanta (alt ve etekli)
2-) Yonca yaprağı askılı çanta (alt-eteksiz) özellikle.

Yoğun şekilde kullanılan sektörler alçı, Çimento Fabrikası verileri kendi websitesinde şöyledir; İhracat Durumu Adana Çimento, ürettiği çimentonun bir miktarını dökme, torbalı, sling ve big-bag paketleme formlarında ihraç etmektedir. 2004 yılı itibarıyla ihraç yapılan ülkeler; İspanya'ya klinker ve gri çimento, Suriye ve KKTC'ye beyaz çimento, Irak'a gri çimento, İngiltere, Portekiz, İtalya ve bazı okyanus ülkelerine beyaz ve gri çimento. Adana Çimento 2003 yılında CE belgesini alarak, ABD ve AB ülkelerine daha kolay ihraç yapabilecek duruma gelmiştir. İhracatın büyük kısmı deniz ulaşımı ile yapılmaktadır. Bununla birlikte kara ve demiryolları da kullanılmaktadır.